אודות ד”ר נתן אופיר

ד”ר נתן אופיר (אופנבכר), בעל מ.א. ודוקטוראט בפילוסופיה יהודית מהאוניברסיטה העברית בירושלים, הוסמך כרב שכונה ע”י הרבנות הראשית לישראל וכיהן כרב האוניברסיטה העברית במשך 16 שנה עד שנת 1998. הוא מתרגל מדיטציה משנת 1975, ובשנת 1994 התחיל ללמד מדיטציה יהודית לסטודנטים בהר הצופים.

rav shapira and natan

נתן אופיר למד 7 שנים בישיבת מרכז הרב וקיבל הסמכה מהרב הראשי לישראל, הרה”ג, הרב אברהם שפירא זצ”ל.
בתמונה, נתן לומד עם הרב שפירא.

ד”ר אופיר השקיע יותר מ-30 שנה בפיתוח מחקרי ומעשי על בסיס התובנות המתגלות בנוירו-פסיכולוגיה של המדיטציה על מנת להבין את מגוון הטכניקות במדיטציה. הוא שילב את השכלתו האקדמית עם הכשרתו המעשית בתרגול במדיטציה כדי לפענח מקורות המכילים רעיונות ורמזים לתרגול מדיטציה יהודית. ד”ר אופיר הרצה בקונגרסים אקדמיים בינלאומיים ופרסם מאמרים רבים במטרה לעמוד על אפיוני השיטות והתרגולים המדיטטיביים הגנוזים בכתבי מקובלי ספרד במאות הי”ב-ט”ו, מקובלי צפת במאה הט”ז, בתורת החסידות ובספרי הרב אריה קפלן.

מרכז “מאורות” ממוקם בגבעה הצרפתית בירושלים, ומוקדש להוראת המדיטציה היהודית לאור הנוירו-פסיכולוגיה. מתקיימות סדנאות והרצאות ברחבי הארץ. בקורסים משתתפים חילונים, דתיים וחרדים בחוויה משותפת של התנסות במדיטציה וברוחניות לאור המחקר המדע

נתן עם עזר ויצמן

בתמונה ד”ר נתן אופיר בטקס קבלת הדוקטוראט באוניברסיטה העברית בירושלים בשנת 1993 בנוכחות נשיא האוניברסיטה פרופ’ חנוך גוטפרוינד, נשיא מדינת ישראל, מר עזר ויצמן, ושלושה מבניו של נתן – נפתלי, יעקב ודוד.